Účinkující

Koho můžete v Lokti vidět?

 

Kluby Vojenské Historie


26. Yankee Division


Jeden z našich předních Klubů vojenské historie zabývající se americkou armádou. Na akci budou vojáci stylizováni do 9. obrněné divize "Phantom" která v roce 1945 přijela do Lokte.

Těšit se můžete na vojenský tábor, ukázku obrněné i neobrněné techniky, výzbroj a výstroj amerických vojáků a dynamickou ukázku osvobození Lokte.

Joint Task Force Raiders

+ The Bloody First


Joint Task Force Raiders napodobují moderní 1. pěší divizi armády USA, která za druhé světové války osvobodila Loket.

V táboře si můžete také prohlédnout expozici artefaktů 1. pěší divize z první světové války od The Bloody First a uděláte si tak obrázek o vývoji zbraní a uniforem po celé 20. století.

Můžete se těšit na skvěle vytvořené kontrolní stanoviště (checkpoint), které zároveň slouží jako vstupní brána na akci na náměstí, pro děti napínavou překážkovou dráhu, kde si mohou v různých disciplínách ověřit sedm vojenských ctností a pro starší je připravena ukázka výstroje a výzbroje s obsáhlým výkladem jak o moderní 1. pěší divizi, tak o prvoválečné.KVH Honvéd


KVH Honvéd prezentují maďarskou královskou armádu během druhé světové války.

Kromě historického tábora se můžete těšit taktéž na bohatou přehlídku uniforem i zbraní doplněnou o obsáhlý a zajímavý výklad. K vidění bude i replika 3.7 cm protitankového kanónu 36M.

KVH Ústí nad Labem


KVH Ústí nad Labem se zabývá druhoválečnou Britskou a Skotskou armádou.

Kromě historického tábora se můžete těšit na pořadová cvičení jednotky, činnost minometného družstva, nebo obrněný transportér Bren Carrier v barvách Československé obrněné brigády bojující o Dunkerque. Každou hodinu probíhá komentovaná prohlídka tábora pro 15 návštěvníků a trvá 20 minut. Poslední prohlídka začíná v 18:00


Čeští RAFáci


Jeden z našich nejlepších klubů prezentujících Československé letce v RAF.

Kromě ukázky uniforem a života našich letců v britském Královském Letectvu můžete obdivovat i militarie našeho předválečného Československého letectva.

 

KVH Waldsteinia

Klub prezentující německé vojáky, kteří doplní program a atmosféru posledních dní války v Československu.

Těšit se můžete na ukázku výzbroje a výstroje tehdejších německých vojáků a dynamickou ukázku osvobození Lokte.Přednášející


Mgr. Pavel Kmoch


Vystudoval historii na Katedře historie Fakulty pedagogické a humanitních studií Technické univerzity v Liberci. Specializuje se na moderní československé dějiny, historii vojenství a uniformologii. Byl dlouholetým předsedou KVH Gardekorps Praha, často figuruje jako odborný poradce pro film. Spolupracoval například na snímcích Poslední vlak, Antropoid, Protektor, 1864, Die Freibadclique a dalších.


Přednáška: Válečné zločiny Bojové skupiny SS Wallenstein proti českým povstalcům a její další osud.

PhDr. Daniel Švec


Daniel Švec vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské Univerzity v Plzni. V současné době pracuje jako lektor českého jazyka pro cizince na pobočce Univerzity Karlovy v Mariánských Lázních. Také působí jako přednášející pro Univerzitu třetího věku, kterou zaštiťuje Západočeská univerzita v Plzni. Každoročně uspořádá desítky přednášek o Čechoslovácích v RAF. Na toto téma napsal také dvě publikace. První: "Jsme napadeni..." životní příběh navigátora 311. čs. bombardovací perutě RAF 'Bimba' Karla Bečváře, DFC, plukovníka in memoriam. Druhá: "V oblacích i na zemi" - životní osudy letců Karlovarského kraje.

Přednáška: Českoslovenští letci a příslušníci britské RAF, rodáci ze západních Čech

Mgr. Pavel Poch


Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracuje jako učitel historie, občanské nauky a anglického jazyka na střední škole. Více než 20 let se věnuje sběratelství a studiu amerických militarií. Publikoval několik článků o nožích amerických ozbrojených sil. V blízké budoucnosti vydá svou první knižní publikaci.

Přednáška: Postup amerických jednotek na Evropském válčišti a ukončení jejich bojové poutě v Lokti. (Přednáška speciálně pro školáky ze ZŠ Loket).

PaeDr. Vladimír Bružeňák

Vladimír Bružeňák je historik věnující se historii regionu, je také autorem knihy "Květen bez šeříků" mapující velmi podrobně vstup amerických jednotek od vstupu na naše území až po podepsání kapitulace a jejich následné stažení.

Přednáška: Konec války v Karlovarském kraji.